Home Oddělení Úsek léčebné výživy a stravování

Úsek léčebné výživy a stravování

víceHlavní telefon569 472 595víceHlavní mailjana.polakova@onhb.czvíceKde nás najdeteBudova 7. Budova stravovacího zařízení a technického zázemí
Podlaží 1 a 2
Nutriční ambulance
Úsek léčebné výživy a stravování
O oddělení Personální obsazení
O oddělení

Oddělení zajišťuje stravování pro hospitalizované pacienty, zaměstnance nemocnice i veřejnost. Dále zajišťujeme celodenní stravu klientům DPS Husova a MŠ Husova. Připravujeme také doplňkový sortiment do nemocničního občerstvení.

Ve všední dny nabízíme v zaměstnanecké jídelně stravování pro veřejnost. Možnost výběru ze tří jídel a dietní stravu ( žlučníková, s omezením zbytků, diabetická a bezlepková dieta)

Nutriční terapeuti

Nutriční terapeut je nelékařský zdravotnický pracovník, který vykonává povolání v rámci preventivní péče na úseku klinické výživy a specifické ošetřovatelské péče zaměřené na uspokojení nutričních potřeb hospitalizovaných i ambulantních pacientů. V případě, že je pacient v nutričním screeningu označen jako rizikový z hlediska malnutrice, provádí nutriční terapeut vyšetření a zhodnocení nutričního stavu pacienta a stanovuje následná opatření. Nutriční terapeut vypracovává individuální nutriční plán pro pacienta v riziku podvýživy, s podvýživou, s potravinovými alergiemi a dalšími specifickými potřebami. provádí konzultaci a edukaci daných diet podle druhu onemocnění, tvoří edukační materiály k příslušným dietám.  Dohlíží také na kvalitu stravy připravovanou stravovacím provozem a kontroluje výdej stravy pro lůžková oddělení.
Ve spolupráci s dětským oddělením funguje také obezitologická poradna.
Personální obsazení