Home Oddělení Oddělení klinické a radiační onkologie

Oddělení klinické a radiační onkologie

víceHlavní telefon569 472 513víceHlavní mailivana.havlickova@onhb.czvíceKde nás najdeteBudova 12. Onkologie
Podlaží -1, 1, 2 a 3
Ambulance klinické a radiační onkologie
Oddělení klinické a radiační onkologie
O oddělení Personální obsazení Informace pro pacienty Aktuality
O oddělení

Onkologie je obor, který se zabývá léčbou a ošetřováním nádorových onemocnění. Jedná se o obor multidisciplinární s cílem komplexní péče o nádorová onemocnění. Poskytujeme onkologickou péči o dospělé pacienty se solidními nádory. Léčba na našem oddělení probíhá plně v ambulantním režimu tří ambulancí, konziliární a dispenzární, chemoterapeutické a radiační. Léčebný postup každého onkologického pacienta je řešen v rámci mezioborových komisí. Dlouhodobé žilní přístupy k onkologické léčbě (PICC, chemoport) zavádí pro naše oddělení prim. MUDr. Pavel Longin (ARO) a Chirurgické oddělení naší nemocnice. Oddělení klinické a radiační onkologie Nemocnice Havlíčkův Brod je součástí Komplexního onkologického centra Vysočina, se kterým úzce spolupracujeme v léčbě našich pacientů.

Náš tým lékařů a vysoce specializovaných sester se snaží o nemocného a jeho rodinu pečovat nejen profesionálně, ale také s hlubokým lidským přístupem. Pro pacienty a jejich blízké jsou k dispozici vlastní webové stránky - Onkologie Havlíčků Brod

NABÍZÍME

Léčbu nádorovou

solidních nádorů zažívacího traktu, urologické nádory, nádory prsu, gynekologické nádory, nádory plic, sarkomy měkkých tkání. Poskytujeme léčbu cytostatickou (chemoterapii), imunoterapii, hormonální léčbu, léčbu zářením, podpůrnou a paliativní léčbu a dispenzární péči.

Léčbu nenádorovou

Jedná se o léčbu protibolestivou, protizánětlivou, léčbu degenerativních poruch pohybového aparátu (patní ostruhy, bolesti při artrózách, artritidách).

Konzultaci onkologických stavů v našich ambulancích a mezioborových týmech

Dále nabízíme

• Možnost proplachu portů a PICC katetrů zavedených i na jiných pracovištích než v naší nemocnici
  • Sestry provádí edukaci pacientů: poučení o léčbě, cvičení po operacích, pomoc stomikům, pomoc v oblasti výživy během léčby