Home Aktuality Aktuality Metoda Fasciotens v operativě kýly

Metoda Fasciotens v operativě kýly

Chirurgické oddělení zavádí do operativy kýly nové moderní zařízení Fasciotens. „Tento inovativní nástroj znamená pokrok v chirurgii břišní stěny a umožňuje efektivní řešení rozsáhlých defektů břišní stěny, které by dříve vyžadovaly složité operace spojené s implantací rozsáhlých implantátů, sítěk, do břišní stěny. Nicméně i tyto operace jsou v našem portfoliu,“ řekl vedoucí lékař Kýlního centra nemocnice MUDr. Pavol Zvanciger.

Díky této nové metodě mohou chirurgové provádět operace s menšími zásahy do těla pacienta, což zkracuje jak dobu samotného zákroku, tak riziko komplikací.

Fasciotens umožňuje bezpečně a šetrně uzavřít velké defekty břišní stěny (obvykle ve střední čáře) i u pacientů, u kterých to dříve nebylo možné bez použití složitějších a obtížnějších postupů. Fasciotens umožňuje použití menšího implantátu, což má pozitivní dopad nejen na samotnou operaci, ale i na následnou rekonvalescenci pacienta.

Výhody použití Fasciotens:

• Šetrnější operace: Menší zásah do tkání a menší riziko komplikací.
  • Zkrácení operačního času: Efektivnější uzávěr břišní stěny zkracuje dobu operace.
  • Menší implantát: V případech, u nichž  je možné použít  Fasciotens se zmenšuje potřebná velikost síťky, což snižuje invazivitu zákroku.

„Zavedením Fasciotens rozšiřujeme naše portfolio operačních výkonů při řešení ventrální kýly o moderní, účinnou a bezpečnou metodu a jsme přesvědčeni, že přinese zlepšení kvality života mnoha našim pacientům a sníží rizika spojená s operacemi rozsáhlých kýl stěny břišní,“ dodal primář chirurgického oddělení MUDr. Jaroslav Bělehrádek.

Pokud máte zájem o konzultaci, obraťte se na naše Kýlní centrum v Nemocnici Havlíčkův Brod. Telefonní číslo pro objednání do kýlní ambulance je 569 472 505.